Microsoft obsłuży firmy z branży handlu detalicznego

Autor: dlahandlu.pl 2 października 2009 09:35

Amerykański koncern nabył od firmy Columbus IT prawa wykorzystywania rozwiązań przeznaczonych dla sieci handlowych. Prawa zostały nabyte do rozwiązania Retail Chain Manager, które wzbogaca zintegrowany system Microsoft Dynamics AX o funkcjonalności przeznaczone do zarządzania dystrybucją i handlem detalicznym.

Retail Chain Manager (zaprojektowany przez To-Increase, spółkę należącą do Columbus IT) usprawnia zarządzanie relacjami podaży i popytu, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia stanów magazynowych - to z jednej strony, a z drugiej - do zwiększenia rotacji towaru (kapitału) i zysków. - Są to podstawowe zasady ekonomii, ale, jak pokazuje doświadczenie, wymagają dodatkowego wsparcia ze strony RCM - mówi Piotr Szczerbiak, dyrektor konsultingu Columbus IT.
RCM umożliwia m.in. śledzenie sprzedaży w czasie rzeczywistym, bieżące analizowanie bezpośrednich i pośrednich kosztów wprowadzania na rynek produktów oraz dynamiczny podgląd stanów w magazynach. Ponadto RCM wspomaga zarządzania wewnętrzną logistyką firmy, m.in. zatowarowanie punktów sprzedaży oraz obsługę reklamacji, a także wewnętrznych i zewnętrznych rozliczeń z dostawcami (tak komisowych, jak i agencyjnych).
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,29

  • Śr

    1,65

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane