Miesięczny koszt utrzymania terminalu wynosi około 50 zł

Autor: dlahandlu.pl 26 marca 2010 13:08

Coraz więcej mniejszych sklepów wprowadza terminale płatnicze. - Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ wielu klientów prosiło o taką możliwość uiszczania zapłaty. Z naszych wyliczeń wynika, że miesięczny koszt dzierżawy terminalu wyniesie około 50 zł. Średnia prowizja od płatności kartą to około 2 proc. ceny towaru - mówi Bogdan Połyszko, właściciel sklepu spożywczego z Przemyśla.

Przemyski sklep wprowadził limit, od którego kupujący mogą płacą kartą. Jest to kwota 15 zł. - Są oczywiście klienci, którzy za mniejsze zakupy chcieliby płacić kartą. Ale małe transakcje byłyby z naszego punktu widzenia nieopłacalne. Od chwili, kiedy działa u nas terminal, z tej opcji zapłaty za artykuły korzysta regularnie około 30 proc. moich klientów - mówi właściciel sklepu.

Jak przewidują eksperci, w ciągu kilku najbliższych lat liczba terminali może sięgnąć 400-500 tys. wobec 210 tys. na koniec września 2009 r. Rozwój będzie się dokonywał w punktach i sklepach w mniejszych miastach i na wsiach, bo wszystkie większe sieci już mają terminale.
Za terminal handlowcy płacą opłatę abonamentową, wynosząca najczęściej 50-100 zł od terminalu miesięcznie oraz procent od transakcji - im większa transakcja, tym większa prowizja.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • jigjag 2013-06-11 10:16:17

  Rynek rzeczywiście bardzo prężnie się rozwija. Na tyle prężnie, że zaczynają na nim się pojawiać naprawdę spore innowacje takie jak czytniki współpracujące z Twoim smartfonem! Ciekawe rozwiązanie dla MSFów, bo jest także bezabonamentowe ;]

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,41

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane