Mieszkańcy obronili sklep Rarytas

Autor: Gazeta Wyborcza 15 kwietnia 2009 10:18

Lukas Bank, który wygrał przetarg na lokal przy ul. Olszewskiego we Wrocławiu, zajmowany dotąd przez sklep Rarytas, postanowił wycofać swoją ofertę. Ugiął się pod presją mieszkańców, którzy żądali pozostawienia tutaj sklepu mięsnego - podała Gazeta Wyborcza.

Przeciw likwidacji ulubionego rzeźnika w ciągu dwóch tygodni protest podpisało ponad 1,3 tys. osób. Nie tylko nie chciały zgodzić się na zamknięcie sklepu, ale nie podobało im się, że na ulicy Olszewskiego powstać ma już piąty bank.

Jeszcze przed świętami nic nie wskazywało na to, że przetarg zostanie unieważniony, a właściciel - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - zrezygnuje z korzystnego, trzykrotnie wyższego czynszu zaproponowanego przez bank.

Anna Woźniak, rzeczniczka Lukas Banku: - Rzeczywiście, rezygnujemy. Bo choć ulica Olszewskiego wydawała się nam dogodnym miejscem na nową siedzibę, to poznając reakcję mieszkańców, postanowiliśmy nie wykorzystać wygranej w przetargu. Naszą rolą jest pomagać, a nie przeszkadzać w życiu społeczności lokalnych, więc poszukamy dla siebie innej lokalizacji. Teraz decyzja w sprawie Rarytasu jest po stronie Instytutu Meteorologii.

Ryszard Kosierb, dyrektor wrocławskiego IMGW: - Czekamy na oficjalne pismo z Lukas Banku. Wtedy komisja przetargowa rozpatrzy jego rezygnację z oferty. Przetarg przyniósł nam rozwiązanie korzystne z punktu widzenia ekonomicznego, ale społecznie nie został zaakceptowany. Sprawa wydaje się przesądzona, choć nie sposób usatysfakcjonować wszystkich. Istnieje przecież grupa osób, konkretnie sąsiadów sklepu, którym jego funkcjonowanie utrudnia życie. Już cieszyli się z zapowiadanych zmian.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane