REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Monitorowanie pracownika może być uznane za naruszenie dóbr osobistych

Autor: dlahandlu.pl 17 grudnia 2009 09:33

Monitoring w sklepie jest skuteczna bronią w walce z nieuczciwymi klientami. Jednak może być także wykorzystywany jako sposób kontroli pracowników sklepu. Według prawa pracownik powinien być uprzedzony o monitoringu. Wykorzystanie przez pracodawcę takich nagrań może naruszyć dobra osobiste pracownika.

REKLAMA

Dla celów dowodowych najlepiej, aby pracownicy podpisali oświadczenie, że zostali poinformowani przez pracodawcę o prowadzonych nagraniach. Dokonane nagrania mogą być przechowywane jedynie na czas niezbędny dla celów monitorowania i w warunkach zabezpieczających je przed dostępem osób niepowołanych.

Naruszenie dobra osobistego może uprawniać np. do żądania zaprzestania dalszych nagrań, a także odszkodowania czy zadośćuczynienia.
Istotną kwestią jest także usytuowanie kamer czyli rozgraniczenie miejsca pracy pracownika jako obszaru w zakładzie pracy, w którym pracownik
faktycznie wykonuje czynności świadcząc pracę, od miejsc, w których pracownik odpoczywa, spożywa posiłek, nie wspominając o toalecie.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 15373

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1234657

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA