Może pojawić się zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów

Autor: Puls Biznesu 17 lutego 2010 09:07

W Polsce elektroniczne papierosy podbijają rynek - informuje "Puls Biznesu". Natomiast nie ma regulacji prawnych odnoszących się bezpośrednio do ich produkcji i sprzedaży.

Przygotowywany właśnie projekt ustawy antytytoniowej wzbudzał kontrowersje nie tylko ze względu na znaczne rozszerzenie zakazu palenia w miejscach publicznych, ale również z powodu wprowadzonego na wniosek rządu zakazu sprzedaży elektronicznych papierosów. Ostatecznie w trakcie prac sejmowych przepis ten został z projektu usunięty, ale problem pozostał.

Chodzi o to, że w Polsce handel tymi papierosami w Internecie czy na specjalnych stoiskach rozwija się i - zdaniem cytowanych przez gazetę specjalistów - miesięcznie osiąga poziom 15 tys. sztuk. Postulują oni konieczność wprowadzenia regulacji prawnych w obrocie tym towarem. Z kolei przedstawiciele przemysłu tytoniowego uważają, że produkcja i sprzedaż elektronicznych papierosów powinna zostać objęta takimi samymi regulacjami jak tradycyjne papierosy.
Sklepy internetowe podają, że z e-papierosów korzysta już kilkaset tysięcy Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • wezuwiusz3 2010-03-04 16:56:29

  No bo te wszystkie zakazy antynikotynowe dla zdrowotności Polaka.Ciekawe jaka bzdurę wymyśli nasz rząd tym razem.Na rozbite drogi fotoradary,na dziurę budżetową mniejsze dotacje ,a na e-papierosy??akcyza 1000%i ograniczenia w sprzedaży do wybranych miejsc(wawa)i tylko dla swoich??(prominentów państwowych i ich rodzin)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,37

 • Śr

  4,07

 • Min

  2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane