Może powstać problem z obliczaniem ekwiwalentu za urlop

Autor: Gazeta Prawna 10 września 2009 09:56

Zdaniem spółki McDonald's rządowy projekt zmian przepisów urlopowych spowoduje problemy w ustalaniu ekwiwalentu za niewykorzystane wolne. Uwagi do projektów zgłaszają też inne firmy - czytamy w Gazecie Prawnej.

Zaproponowana przez rząd zmiana w sposobie ustalania wysokości ekwiwalentu za niewykorzystany urlop może stwarzać problemy firmom zatrudniającym pracowników w równoważnym systemie czasu pracy lub na część etatu. Taką opinię do resortu pracy wystosowała firma McDonald's Polska, która zgłosiła zainteresowanie pracami nad projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu i ekwiwalentu pieniężnego za urlop.
.
Rządowy projekt przewiduje, że ekwiwalent za niewykorzystany urlop będzie obliczany poprzez podzielenie przeciętnego wynagrodzenia pracownika za jeden dzień pracy przez liczbę odpowiadającą jego dobowej normie czasu pracy (np. przez cztery godziny, jeśli jest on zatrudniony na pół etatu). Obecnie przeciętne wynagrodzenie zawsze dzieli się przez osiem godzin, gdyż jest to dobowy wymiar pracy większości pracowników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane