PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Można obniżyć koszty szkoleń finansowanych z środków UE

Autor: Gazeta Prawna 23 marca 2010 12:39

Pracodawcy szkolący pracowników za środki z UE muszą wnieść wkład własny do projektu szkoleniowego. Małe firmy mogą liczyć na 80 proc. dopłaty, średnie firmy na 70 proc. Resztę kosztów projektu przedsiębiorcy muszą ponieść sami. Ale wkład własny firma może obniżyć - informuje Gazeta Prawna.

Kierując na szkolenia pracowników znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, przedsiębiorca może obniżyć własne koszty szkoleń, ponieważ wymagany od niego wkład pieniężny zostanie obniżony o 10 pkt. proc. w przeliczeniu na każdego takiego pracownika.
Sposobem na obniżenie kosztów szkoleń jest delegowanie na nie pracowników, którzy znajdują się w szczególnie niekorzystnej sytuacji lub osób niepełnosprawnych. Zgodnie z prawem unijnym pracownikiem w niekorzystnej sytuacji jest m.in. osoba, która pozostaje bez stałego zatrudnienia przez ostatnie sześć miesięcy, ma wykształcenie niższe niż ponadgimnazjalne lub zawodowe czy ukończyła 50 rok życia. Za taką osobę uznaje się także osobę samotnie wychowującą co najmniej jedno dziecko lub samotną mającą na utrzymaniu osobę zależną.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11536

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane