Można podnieść wydajność pracy lepiej motywując pracowników

Autor: Gazeta Prawna 8 września 2009 10:39

Wydajność pracy zależy od trzech głównych czynników. Pierwszym są kompetencje i doświadczenie pracowników. Odpowiednio dobierając i szkoląc pracowników, można maksymalizować produktywność. Drugim czynnikiem jest motywacja do pracy. Mogą na nią wpływać liderzy oraz dobre systemy wynagradzania finansowego i niefinansowego. Trzecim czynnikiem jest środowisko pracy, które uwzględnia organizację, narzędzia oraz fizyczne warunki pracy - czytamy w Gazecie Prawnej.

W Polsce 66 proc. pracujących skarży się, że praca negatywnie wpływa na ich stan zdrowia. Jest to drugi najgorszy wynik w Europie, po Litwie. Taki stan rzeczy powoduje, że firmy, które nadmiernie oszczędzają na warunkach pracy i ochronie socjalnej, oszczędzają tylko pozornie. Tak zwany prezenteizm (bierna obecność w pracy spowodowana skupieniem uwagi na problemach osobistych) może obniżać wydajność pracy nawet o 40 proc.
Zmiany w wydajności najszybciej dostrzegły duże korporacje, dlatego szkolą pracowników z konstruktywnych technik radzenia sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami zawodowymi. Zyskuje na tym wizerunek firmy przy jednoczesnym zatrzymaniu spadku efektywności pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane