REKLAMA
REKLAMA

Mrożone ryby z Azji częściej znajdują nabywców

Autor: dlahandlu.pl 7 kwietnia 2010 07:21

Mrożone ryby z Azji częściej znajdują nabywców

Według dietetyków ryby powinny na stałe trafić do menu. Jednak nie jest łatwo sprzedawać świeże ryby. Wymagają one zastosowania procedur podczas transportu i ekspozycji. Dlatego częściej w sklepach można znaleźć ryby mrożone.

REKLAMA
- Ryby mrożone to przede wszystkim filety, a także kostki. Ich sprzedaż kształtuje się na poziomie 3 do jednego korzyścią dla filetów. Ostatnio najchętniej wybierane są filety z ryb azjatyckich np. panga i tilapia, wyparły one z koszyków dorsze i inne ryby bałtyckie - informuje sprzedawczyni ze sklepu ogólnospożywczego w Pruszkowie.
W tym sklepie na ryby mrożone jest przeznaczona osobna lodówka dostarczona przez hurtownię. Ustawiona została w bezpośrednim sąsiedztwie innych mrożonek.
- Przy lodówce znajdują się torebki, w które klienci nakładają sobie rybę. Oczywiście w lodówce znajdują się ceny. W pobliżu lodówek mamy wagę, która umożliwia określenie wartości zakupów. Przydaje się także przy kupnie np. mrożonych warzyw lub innych towarów - przekonuje sprzedawczyni.

W ostatnich miesiącach według sprzedawczyni zauważalne jest zwiększenie zainteresowania owocami morza. Dlatego w lodówce pojawiły się mrożone krewetki. Poza tym klienci chętnie kupują mrożone paluszki rybne na wagę.
- O wiele lepiej sprzedają się te w formie rybek, gwiazdek. Według mnie świadczy to, że klienci biorą je dla dzieci, a ciekawa forma może przyciągać do posiłku - informuje sprzedawczyni.

  • kucharz amator 2010-04-07 15:35:43

    Gdyby kupujący posiadali wiedzę jak się hoduje pangę, w jakich ściekach i jej znikome wartości odżywcze to zapewne wróciliby do polskiej płotki czy dorsza.

    Wystarczy wpisać wyszukiwarce hasło "Rybka zwana pangą"ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA