Mrożone ryby z Azji częściej znajdują nabywców

Autor: dlahandlu.pl 7 kwietnia 2010 07:21

Mrożone ryby z Azji częściej znajdują nabywców

Według dietetyków ryby powinny na stałe trafić do menu. Jednak nie jest łatwo sprzedawać świeże ryby. Wymagają one zastosowania procedur podczas transportu i ekspozycji. Dlatego częściej w sklepach można znaleźć ryby mrożone.

- Ryby mrożone to przede wszystkim filety, a także kostki. Ich sprzedaż kształtuje się na poziomie 3 do jednego korzyścią dla filetów. Ostatnio najchętniej wybierane są filety z ryb azjatyckich np. panga i tilapia, wyparły one z koszyków dorsze i inne ryby bałtyckie - informuje sprzedawczyni ze sklepu ogólnospożywczego w Pruszkowie.
W tym sklepie na ryby mrożone jest przeznaczona osobna lodówka dostarczona przez hurtownię. Ustawiona została w bezpośrednim sąsiedztwie innych mrożonek.
- Przy lodówce znajdują się torebki, w które klienci nakładają sobie rybę. Oczywiście w lodówce znajdują się ceny. W pobliżu lodówek mamy wagę, która umożliwia określenie wartości zakupów. Przydaje się także przy kupnie np. mrożonych warzyw lub innych towarów - przekonuje sprzedawczyni.

W ostatnich miesiącach według sprzedawczyni zauważalne jest zwiększenie zainteresowania owocami morza. Dlatego w lodówce pojawiły się mrożone krewetki. Poza tym klienci chętnie kupują mrożone paluszki rybne na wagę.
- O wiele lepiej sprzedają się te w formie rybek, gwiazdek. Według mnie świadczy to, że klienci biorą je dla dzieci, a ciekawa forma może przyciągać do posiłku - informuje sprzedawczyni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kucharz amator 2010-04-07 15:35:43

  Gdyby kupujący posiadali wiedzę jak się hoduje pangę, w jakich ściekach i jej znikome wartości odżywcze to zapewne wróciliby do polskiej płotki czy dorsza.

  Wystarczy wpisać wyszukiwarce hasło "Rybka zwana pangą"ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane