Mrożonki najlepiej sprzedają się zimą

Autor: dlahandlu.pl 13 stycznia 2010 09:33

Sklep sieci Społem na warszawskiej Starówce zachęca przechodniów ogłoszeniem w witrynie, na której napisano „Mrożonki w sprzedaży". Według sprzedawczyni to dobry pomysł, a śnieżne zaspy na ulicy tylko pomagają w promocji zamrożonych warzyw i owoców.


- Mrożonki to produkt sezonowe w lecie sprzedają się słabo, a lepiej w zimie. W ciepłych porach roku mamy świeże warzywa i owoce. Zimą nie. Staramy się w ten sposób przypomnieć klientom, że nie należy rezygnować z owoców i warzyw w diecie zimą, oraz, że w naszym sklepie jest duży wybór produktów mrożonych - informuje sprzedawczyni.
W sklepowych lodówkach klienci mogą znaleźć owoce i warzywa pakowane pojedynczo, a także mieszanki.
- Mrożone owoce np. truskawki, czy wiśnie sprzedają się przede wszystkim poza sezonem wegetacyjnym. Podobnie jest z pojedynczymi warzywami np. buraczkami, szpinakiem. Mrożonki będące mieszankami np. zupa warzywna, barszcz ukraiński czy warzywa na patelnię sprzedają się przez cały rok na podobnym poziomie - informuje sprzedawczyni.
Według specjalistów spożycie mrożonek wzrasta o kilka procent rocznie. Polacy coraz chętniej korzystają z produktów mrożonych, które są wygodne w przygotowaniu i oszczędzają czas.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11124

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 281544

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane