Na bateriach można mieć niezłą marżę

Autor: dlahandlu.pl 27 października 2009 09:16

Dla właściciela punktu sprzedaży detalicznej mającego w ofercie baterie atrakcyjna może być uzyskana na nich marża. Tym bardziej że sprzedaż tego asortymentu rośnie. - W skali jednego sklepu nie jest to znaczący wzrost ale od kilku lat widać, że baterie cieszą się sporą popularnością wśród naszych klientów - mówi sklepikarz z jednego z warszawskich osiedli.

Potwierdzają to również przedstawiciele sieci o znacznie większym zasięgu. - Czy warto wprowadzić i systematyczne utrzymywać baterie w ofercie sklepu bądź kiosku? Jednoznaczną odpowiedzią na to pytanie jest nie tylko atrakcyjna marża na ten towar, lecz także dynamicznie rosnąca w ostatnich latach sprzedaż - mówi Krzysztof Żądło, dyrektor handlowy Kolportera Service, jednego z największych dystrybutorów baterii w Polsce.

Według niego wzrost wartości polskiego rynku baterii rynku porównując rok do roku osiągnął w ostatnich latach wartość 5 - 8 proc. - Jeśli porównamy poziom sprzedaży w Polsce i Niemczech, widać wyraźnie, że dalszy wzrost jeszcze przed nami - zauważa Krzysztof Żądło.
Co bardzo istotne, zdecydowaną, prawie trzykrotną przewagę w wartości sprzedaży i udziałach rynkowych przypada szeroko rozumianemu handlowi tradycyjnemu, czyli sklepom i kioskom, a nie hipermarketom czy sklepom specjalistycznym. Dlatego warto, zamawiając w naszej firmie inne towary FMCG, pamiętać o tym asortymencie.
Z obrotem bateriami wiąże się jednak istniejący od niedawna obowiązek odbierania od klientów zużytych ogniw. Spoczywa on na wszystkich punktach handlowych o powierzchni przekraczających 25 mkw. Takie wymóg nie przekłada się jednak na koszty handlowca, bowiem istnieją organizacje i firmy odbierające od sklepów baterie i przekazujące je do utylizacji za darmo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane