Na Broniszach najtańsze są owoce i warzywa sprzedawane z samochodów

Autor: PAP 14 stycznia 2010 14:42

Na największym w kraju rynku hurtowym w Broniszach pod Warszawą ceny owoców i warzyw są nieco wyższe niż przed rokiem i mogą jeszcze wzrosnąć, jeżeli mrozy utrzymają się przez następne kilkanaście dni - poinformowała PAP rzecznik Bronisz Małgorzata Skoczewska.

Na podwarszawskim rynku zaopatruje się duża część stołecznych sklepów, a także placówki handlowe z Mazowsza i innych województw.
W Broniszach najtaniej można kupić te produkty, które sprzedają producenci wprost z samochodów na otwartych placach. Dystrybutorzy handlują w zamkniętych halach i mają towary nieco droższe. Jeśli więc niskie temperatury będą się utrzymały, sprzedaż z samochodów ustanie - powiedziała Skoczewska.
Dodała, że handel w styczniu jest zazwyczaj nieco gorszy niż w pozostałych miesiącach, co wynika z chwilowego zastoju po dużych zakupach świątecznych i noworocznych.

Rzecznik zaznaczyła, że cena warzyw i owoców zależy nie tylko od pory roku, ale także od kursu złotego wobec euro. W porównaniu z cenami ze stycznia 2008 r. tańsze są owoce cytrusowe, zaś trochę droższe niektóre warzywa, np. kapusta i ziemniaki.
Skoczewska uważa, że niezależnie od poziomu cen hurtowych można spodziewać się, że owoce i warzywa podrożeją w handlu detalicznym na skutek wyższych kosztów transportu, a także ze względu na większe straty w produktach z powodu mrozu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane