Na meblach chłodniczych trudno oszczędzać

Autor: dlahandlu.pl 8 października 2009 10:27

Zdaniem ekspertów od wyposażenia sklepowego odpowiednio dobrane meble chłodnicze mogą stać się wizytówką sklepu. Przy ich doborze potrzebne jest jednak spore doświadczenie bowiem równie dobrze okazyjnie kupiony sprzęt może okazać się zmorą handlowca. Według specjalistów z firmy Norco dzieje się tak zwłaszcza, gdy właściciele sklepów kupują tani sprzęt po renowacji.- To pozorna oszczędność, bowiem często w procesie renowacji stosuje się materiały, które nie mają atestów do bezpośredniego bądź pośredniego kontaktu z żywnością. Zdecydowana większość takich urządzeń jest dostosowana do wycofanych czynników chłodniczych. W efekcie nieświadomy tego właściciel sklepu będzie musiał ponieść dodatkowe koszty związane z dostosowaniem urządzeń do wymagań ustawy o ochronie warstwy ozonowej - uważają przedstawiciele firmy zajmującej się kompleksowym wyposażaniem sklepów spożywczych.
Innym dylematem, przed jakim stają handlowcy planujący zakup mebli chłodniczych, jest dokonanie wyboru między urządzeniami z agregatami wewnętrznymi bądź zewnętrznymi. Część ekspertów do małych sklepów poleca urządzenia z agregatem wewnętrznym. Na takie rozwiązanie decyduje się także większość właścicieli małych obiektów. Jego główną zaletą jest, bowiem cena. W meble takie inwestują, więc ci, którzy chcą wyposażać sklep tanim kosztem.
Od pewnego czasu widoczna jest jednak tendencja do kupowania bardziej profesjonalnych chłodni. - Zauważamy, że nawet średni i mały klient chce już inwestować w lepsze urządzenia i podłączyć je do agregatu zewnętrznego. Podwyższa to oczywiście o ok. 40 proc. wartość inwestycji, ale rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim nie słychać szumu maszyn pracujących w sklepie, poza tym podczas upalnego lata agregaty nie powodują zwiększonej emisji ciepła, która to nie ma dobrego wpływu i na otoczenie, i na samą pracę urządzeń - mówią w firmie Norco. Nie trzeba wówczas instalować klimatyzacji, która znacznie zawyża koszt utrzymania sklepu, którego właściciel zdecydował się na tańsze rozwiązanie w postaci agregatu wewnętrznego.
Eksperci podkreślają ponadto, że lady i regały z agregatami zewnętrznymi mają lepszą jakość, są wygodniejsze w eksploatacji oraz bardziej trwałe a tym samym mogą pracować dłużej.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,67

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane