Na nowym targowisku może zabraknąć miejsca dla kupców

Autor: Polska 25 września 2009 12:09

W miejscu bazaru Banacha w Warszawie stanie biały wieżowiec zaprojektowany przez firmę JEMS Architekci. Budowa ruszy wbrew protestom mieszkańców i kupców - podaje dziennik Polska.

Inwestycja obejmie obie części bazaru. W połowie przyszłego roku kupcy z części południowej, popularnie nazywanej zieleniakiem, przeniosą się do tymczasowego targowiska na ul. Majewskiego. Później z tego samego targowiska będą korzystać handlarze z części północnej.

Projekt modernizacji zieleniaka przygotują również architekci z JEMS, jednak już teraz wiadomo, że miejsca może zabraknąć dla wszystkich chętnych. Miasto cały czas przyjmuje też zgłoszenia od tych, którzy chcą przenieść swoje stoiska na ul. Bakalarską - lokalizację już wcześniej zaproponowaną kupcom.

- Tereny na Bakalarskiej nie nadają się na bazar. To miejsce raczej dla handlu hurtowego, z dala od osiedli i ruchu. Kupcy ubolewają także, że miasto nie proponowało im preferencyjnych warunków wynajmu pomieszczeń na nowym bazarku południowym.

Decyzję miasta o likwidacji popularnego targowiska krytykuje również część mieszkańców Ochoty. Zebrali już ponad 20 tys. podpisów pod petycją blokującą planowane inwestycje, a założona przez nich strona internetowa Bazar-banacha.pl działa coraz prężniej.

Zwycięski projekt zakłada budowę nowoczesnego budynku, w którym znajdzie się około 200 mieszkań i Muzeum Dzielnicy Ochota, a cały parter zostanie przeznaczony na część handlową. Koszt inwestycji szacowany jest na 100 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    4,77

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane