Na prasie specjalistycznej kioski mają wysokie marże

Autor: Magdelana Brzózka, dlahandlu.pl 21 października 2009 11:26

Budki z prasą, papierosami i chusteczkami do nosa przeważnie zlokalizowane są przy przystankach autobusowych. Jednak, obok sklepów spożywczych, na osiedlach działają również kioski. Każdy ma swoje sposoby na pozyskanie klientów.


- Mój kiosk jest czynny dosyć długo bo od 8 rano do 19. Dzięki temu mam wielu stałych klientów, którzy rano, kiedy idą do pracy kupują u mnie gazety, papierosy i bilety a wieczorem głównie tzw. zapominalscy przychodzą głównie po papierosy lub chusteczki higieniczne. Kupują u mnie najczęściej wtedy, kiedy po prostu nie chce im się iść do większego sklepu - mówi Piotr Bąkowski, właściciel osiedlowego kiosku na jednym z warszawskich osiedli.
Jak zapewnia właściciel najlepiej jego kiosku sprzedają się papierosy, gazety, bilety i chusteczki.
- Mam wielu stałych klientów, którzy niemal każdego dnia kupują u mnie papierosy i prasę. Wielu klientom odkładam codziennie do tzw. teczki zamówione przez nich gazety. Poza tym mam kilka zaprzyjaźnionych na osiedlu osób, dla których na specjalne zamówienie sprowadzam droższe pisma branżowe, np. dla fanów lotnictwa czy kolekcjonerów - mówi handlowiec.
Dzięki temu lojalność klientów rośnie i co ważniejsze rosną obroty kiosku, bo na sprzedaży prasy właściciel kiosku zarabia najwięcej.

Pan Piotr ma również w ofercie drobną chemię gospodarczą oraz napoje i batony, jednak ten asortyment sprzedaje się najsłabiej, bo w pobliżu znajduje się kilka supermarketów, gdzie klienci mogą kupić tego rodzaju produkty po niższej cenie.
- Jednak od czasu do czasu zdarzają się klienci, którzy zapomnieli kupić np. mydła czy szamponu w dużym sklepie i kupują je u mnie - mówi Piotr Bąkowski.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane