Na rynku cały czas trudno o dobrego kierownika sklepu

Autor: dla handlu.pl 25 maja 2009 12:30

Sklepy mają cały czas problem z zatrudnieniem pracowników na stanowisko kierownika sklepu, pomimo, że wraz z rosnącym bezrobociem o pracę pyta coraz więcej osób.

Torimpex z powodu braku odpowiedniego personelu nie decyduje się na kolejne otwaria sklepów. - Nie jestem w stanie znaleźć kierownika sklepu, więc nie porywam się na taką inwestycję jak otwarcie kolejnego marketu - mówi Janina Bruś, właścicielka 8 marketów Torimpex-Trade w Toruniu.

Podobne zdanie wyraża Dariusz Janczewski, właściciel sklepów Verdes. - Od stycznia szukam kierownika sklepu w Wawrze. W tym czasie rozstałem się z trzema osobami. Teraz szukam czwartej. Oczekiwania finansowe tych osób są cały czas wysokie, a ich wiedza i umiejętności pozostawiają wiele do życzenia - mówi Dariusz Janczewski. Janina Bruś dodaje - Kiedyś panowało przekonanie, że jak już nigdzie nie można znaleźć pracy to idzie się do handlu. Teraz się to zmieniło. Handel stał się bardziej wymagający. Pracownik musi być w stanie poznać obsługę kasy, zachowanie wobec klienta - mówi Janina Bruś. A z tym cały czas na rynku pracy jest kłopot.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane