Na wejście do Pałacu Prezydenckiego czeka się 13 godzin

Autor: PAP 16 kwietnia 2010 09:05

Osoby chcące uczcić pamięć pary prezydenckiej czekają w czwartek na wejście do Pałacu Prezydenckiego nawet 13 godzin. Kolejka do Pałacu ciągnie się przez Krakowskie Przedmieście, wokół kolumny Zygmunta i dalej aż za ulicę Miodową. Cały czas dochodzą kolejne osoby, w tym również zorganizowane grupy szkolne.

Pożegnać parę prezydencką przyjechali ludzie z całej Polski. Są tu osoby w strojach góralskich, a także przedstawiciele regionu kurpiowskiego, młodzież, dorośli i starsi.

Na wejście do Pałacu czeka duża grupa wrocławian, którzy przyjechali do Warszawy kilkunastoma autokarami. Z Wrocławia wyjechali w środę około godziny 18, a na miejscu byli o 2 w nocy. Są wśród nich przedstawiciele tamtejszej Solidarności oraz miejscowych parafii.

Wśród oczekujących jest też grupa strażaków z Wadowic.

"Czuliśmy się w obowiązku tu przyjechać. To obowiązek płynący prosto z serca. Tacy ludzie giną tak nagle, w takich okolicznościach, w takim miejscu. Trudno, by to Polaków nie poruszyło. Ciśnie się na usta maksyma +Życie oddać prawdzie+. O tę prawdę walczył prezydent i oddał za nią życie" - powiedział PAP jeden z nich.

Wielu mieszkańców Warszawy i okolic, po całonocnym oczekiwaniu, w czwartek rano udaje się prosto do pracy i szkół.

Ci, którzy obecnie wychodzą z Pałacu, ustawiali się w kolejce o godz. 21-22 w środę. W nocy doskwierał im chłód, wielu z nich ogrzewało się w pobliskich kościołach.

"Jesteśmy wytrwali w dążeniu do celu. Nie można było tego tak zostawić" - mówią.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane