Nadal trudno znaleźć odpowiedniego pracownika do handlu

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 8 stycznia 2010 09:01

Nadal trudno znaleźć odpowiedniego pracownika do handlu

W zeszłym roku w witrynach sklepów częściej niż restaracjach czy kawiarniach można było zauważyć ogłoszenia „Szukam pracownika". - Zamierzam zatrudnić drugą sprzedawczynię. Odciąży to moją żonę. Zamierzam płacić poniżej 2 tys. miesięcznie. Wymagam umiejętności obsługi kasy fiskalnej i najchętniej doświadczenia w handlu - informuje właściciel sklepu w Pruszkowie.

Według niego nie jest łatwo znaleźć dobrego pracownika. Przekonuje, że zgłaszające się osoby mają zbyt wygórowane wymagania finansowe, lub są studentami szukającymi pracy dorywczej.
W innym sklepie w podwarszawskiej miejscowości właściciel zamierza rozpocząć działalność w godzinach nocnych - do 24.
- Szukam sprzedawcy, mężczyzny na nocną zmianę. Powiesiłem na wystawie ogłoszenie jednak na razie nikt odpowiedni się nie zgłosił. Nie wiem czy nie zrezygnuję z tego pomysłu, lub będę musiał sam obsługiwać nocą - zauważa właściciel sklepu.
Być może widząc trudności w znalezieniu pracownika zdecydował o docenieniu 4 pracujących w jego sklepie pracownic. Każda z nich dostała od nowego roku 200 złotych podwyżki.

Według serwisu Pracuj.pl. branża handel i sprzedaż utrzymała w 2009 roku niezmienne miejsce lidera pod względem prowadzonych rekrutacji. Łącznie pochodziła z tej branży 1/3 publikowanych ofert pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • dno wszawe - polska 2010-01-09 14:42:40

  Tak, właściciel sklepu zauważa trudności w znalezieniu pracownika i zdecydował o docenieniu 4 pracujących w jego sklepie pracownic. Każda z nich dostała od nowego roku 200 złotych podwyżki ale to że będą musiały za to więcej godzin pracować do 24ej to o tym nie wspomniał. Podwyżka = się w tym przypadku obniżka i taki z tego morał że dalej nikogo do pracy nie znajdzie za tak niskie pieniądze. Mieszkanie 650zl dojazd 200-300zl, jedzenie 700zł, wakacje - na działce bo na więcej nie wystarczyło

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  7,03

 • Min

  3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane