REKLAMA
REKLAMA

Nadchodzi czas kart zbliżeniowych

Autor: Dziennik 20 lipca 2009 10:07

Coraz więcej Polaków ma w swoich portfelach karty debetowe lub kredytowe. Już niedługo obok nich mogą na stałe zagościć karty bezstykowe, którymi możemy płacić za drobne zakupy bez numeru PIN, czy podpisu. Kolejne banki wprowadzają te produkty do swojej oferty - podaje Dziennik.

REKLAMA

 Idea jest prosta - zamiast wprowadzać PIN lub podpisywać się, wystarczy zbiżyć plastik do specjalnego czytnika i już transakcję mamy za sobą.

Jako pierwszy na ten odważny krok zdecydował się BZ WBK. Obecnie najwięcej zbliżeniówek wydał zaś ING BSK. Z informacji, do jakich dotarł serwis prnews.pl wynika, że w Polsce funkcjonuje obecnie ok. 120 tys. kart bezstykowych, z czego aż 100 tys. z logo Maestro lub Master Card (lider rynku).

Czy Polacy i sklepy zaakceptują tę technologię? Jak na razie liczba miejsc, w których możemy płacić kartami bezstykowymi jest bardzo ograniczona. Poza tym, wciąż widać problemy w akceptacji płatności - wielu sprzedawców nie potrafi po prostu obsługiwać nowych terminali. Podobnie jednak było w przypadku tradycyjnych kart, więc i tym razem ta bariera powinna zostać szybko przełamana. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA