REKLAMA
REKLAMA

Nagrodzony SPAR szkoli i kontroluje pracowników

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 15 maja 2009 12:35

W gminie Koluszki przeprowadzono anonimowe ankiety sprawdzające, w których sklepach niepełnoletni mogą dokonać zakupu napojów alkoholowych bez pokazania dowodów osobistych. Okazało się, że jedynym sklepem w gminie, w którym nie udało się młodzieży kupić alkoholu był sklep SPAR prowadzony przez Ewę Pawłową. Kluczem do sukcesu były szkolenia oraz regularne sprawdzanie pracowników.

REKLAMA

- We własnym zakresie organizujemy szkolenia, na których przekazujemy personelowi informacje dotyczące, tego w jaki sposób umiejętnie prosić klientów o okazanie dowodu osobistego. Wysyłałam pracowników również na szkolenia organizowane przez Urząd Miasta, ale uważam, że sama jestem w stanie przekazać swoim pracownikom pełniejszą wiedzę dotyczącą tematu. Poza tym na zewnętrzne szkolenie nie uda mi się wysłać wszystkich pracowników. Pójdą tam najwyżej dwie osoby -mówi Ewa Pawłowa.

Drugim ważnym czynnikiem jest odpowiednia kontrola pracowników. - Raz na jakiś czas proszę znajome młode osoby o to, żeby spróbowały kupić alkohol w moim sklepie. Pracownicy wiedzą, że coś takiego robię, wiedzą również, że w razie złamania zakazu mogą ich spotkać przykre konsekwencje - wyjaśnia Pawłowa.
Nasza rozmówczyni zwraca również uwagę na wysoką kulturę osobistą swoich pracowników, dzięki której potrafią umiejętnie odmawiać sprzedaży alkoholu i unikać konfliktów.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12698

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA