Najchętniej kupowane są standardowe tabliczki mlecznej czekolady

Autor: dlahandlu.pl 22 lutego 2010 11:39

Według badań producentów słodyczy czekoladowe tabliczki stanowią 40% całego rynku wyrobów czekoladowych. W sklepach są dostępne czekolady twarde, nadziewane oraz z dodatkami. - Klienci najczęściej kupują czekoladę mleczną, która stanowi ponad połowę sprzedaży - mówi właściciel sklepu z podwarszawskiej miejscowości.

Wśród czekolad nadziewanych w tym sklepie największą popularnością cieszą się nadzienia truskawkowe i karmelowe. - Klienci dość chętnie kupują czekolady z orzechami, za to biała czekolada jest kupowana bardzo rzadko - twierdzi handlowiec.

Klienci tego sklepu najchętniej wybierają produkty Wedla, Milki i Goplany. - Kupujący najczęściej wybierają czekolady o tradycyjnej gramaturze 100 gram. Mam w ofercie większe tabliczki, ale są one kupowane sporadycznie - twierdzi właściciel. Czekolady są grupowane według marek, a dopiero później według rodzajów i smaków. Ma to duże znaczenie, gdyż klienci przy dokonywaniu wyboru związanego z zakupem kierują się przede wszystkim marką, a także związaną z nią ceną.

Jak wynika z badań przeprowadzonych w grudniu 2009 przez MB SMG/ KRC, zdecydowana większość zakupów czekolady ma miejsce w małych i średniej wielkości sklepach spożywczych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane