REKLAMA
REKLAMA

Najemcę lokalu użytkowego można eksmitować na bruk, gdy nie płaci czynszu

Autor: Rzeczpospolita 6 stycznia 2010 12:07

Regulowanie opłat na bieżąco to podstawowy obowiązek najemcy. Wynika on z umowy najmu, a gdy nic nie mówi ona na ten temat, z kodeksu cywilnego. W razie nieregulowania zobowiązań umowę można wypowiedzieć - podaje Rzeczpospolita.

REKLAMA

Właściciel może się pozbyć najemcy dopiero wtedy, gdy nie płaci on przez dwa okresy, na jakie się z nim umówił. Okresy te wcale nie muszą następować jeden po drugim. Zwyczajowo jest to okres miesiąca, ale może być także kwartał.

Najemca lokalu użytkowego nie jest chroniony przed eksmisją na bruk, tak jak najemca mieszkania. Można go więc eksmitować bez konieczności zapewniania lokalu socjalnego lub pomieszczenia tymczasowego, czyli donikąd.

Może się zdarzyć, że najemca zalega z czynszem dłużej niż rok. Wtedy właściciel ma prawo skorzystać z ustawowego prawa zastawu na rzeczach ruchomych znajdujących się w wynajmowanym lokalu.

  • juda 2010-11-23 21:01:31

    a co zrobic gdy najemca znika bez sladu ? jak wypowiedziec umowe? jak sie pozbyc lokatorow ktorzy mieszkaja w moim mieszkaniu a nie sa najemcami ?blagam o pomoc

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA