Partner portalu: City Board
Jesteś tutaj:   Wiadomości
Radosław Wałkuski, dlahandlu.pl  |  27-04-2009, 10:23
Najlepiej sprzedające się produkty bio: Artykuły sypkie, torby i nabiał
Spośród sprzedawanych przez Społem Warszawską Spółdzielnię Spożywców Śródmieście produktów ekologicznych najlepiej sprzedają się artykuły masowe, torby ekologiczne i nabiał. Najgorzej wypadają warzywa i owoce.

Udział produktów masowych, takich jak kasze, makarony czy płatki w sprzedaży ekologicznej żywności jest największy i wynosi 16,54 proc. Drugą kategorią pod względem popularności w warszawskiej spółdzielni są torby ekologiczne: spółdzielnia ma w ofercie zarówno torby bawełniane, jak i polipropylenowe. Ich udział w sprzedaży produktów Bio wynosi 12,07 proc. Dużą popularnością cieszy się również nabiał, kategoria bakalie i suszone owoce oraz wędliny. Ich udział wynosi odpowiednio11,27 proc., 8,09 proc. i 6,82 proc. Na dalszych miejscach znalazły się przekąski takie jak ciastka, krakersy i chipsy, soki, przetwory. Najmniej popularną grupą są warzywa i owoce ze względu na trudności z ich przechowywaniem i eksponowaniem.


Społem WSS Śródmieście prowadzi sprzedaż produktów ekologicznych od 2005 roku. Na początku były one dostępne w trzech sklepach, obecnie klienci mogą kupić je w 12 placówkach handlowych sieci.

 

POLECAMY W SERWISACH