Najpopularniejszą rybą w sklepach jest śledź

Autor: dlahandlu.pl 22 lutego 2010 10:46

Ryby i ich przetwory są chętnie kupowane. Zgodnie z badaniami Ipsos z lutego 2009 r. produkty tego typu spożywane są przez 72% populacji. - Najpopularniejsze są śledzie - filety w oleju z cebulką w słoikach. Na drugim miejscu są mniejsze opakowania koreczków np. po kaszubsku, lub ze śliwką. Klienci lubią też śledzie w sosach np. śmietanowym - informuje sprzedawczyni ze sklepu Społem w Pruszkowie.

Filety śledziowe surowe nie sprzedają się zbyt dobrze. Według sprzedawczyni kupujący wolą kupić towary od razu gotowe do spożycia. Najlepszy okres sprzedaży surowych filetów śledziowych na wagę następuje przed świętami.

Oprócz śledzi w sklepie znajdują się konserwy rybne, przeważnie szprotki i sardynki. Wybór klientów rozkłada się praktycznie po połowie pomiędzy ryby w oleju i pomidorach. Według sprzedawczyni coraz popularniejsze stają się pasty. - Pasty kanapkowe to produkt wybierany na śniadania. Dlatego nie znajdują się na półce z rybami a w pobliżu innych produktów "śniadaniowych" do smarowania pieczywa - informuje sprzedawczyni.

W sklepie dostępne są też sałatki rybne. Najchętniej wybierane są te ze śledziem, często także z tuńczykiem lub z łososiem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane