Należy skontrolować stan techniczny dużych hal i sklepów do 30 listopada

Autor: Rzeczpospolita 9 listopada 2009 11:45

Właściciele i zarządcy budynków, sklepów i magazynów muszą przeprowadzać kontrole stanu technicznego i funkcjonowania instalacji w obiektach handlowych - czytamy w Rzeczpospolitej.

Zgodnie z przepisami zaa bezpieczeństwo i stan sprawności technicznej obiektu budowlanego odpowiada właściciel, zarządca lub użytkownik. Prawo przewiduje kontrole roczne oraz pięcioletnie. 

Do 30 listopada koniecznie trzeba skontrolować budynki o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 mkw. oraz budowle o powierzchni dachów co najmniej 1000 mkw. Należą do nich m.in.: magazyny, hale produkcyjne oraz targowe, a także sklepy. Jeżeli właściciel lub zarządca kontroli nie przeprowadzi, grozi mu grzywna.

Właściciel lub zarządca powinien dołączyć protokoły z kontroli do książki obiektu budowlanego oraz przechowywać przez cały okres jego istnienia. W razie stwierdzenia nieprawidłowości powiatowy inspektor ma prawo nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł. Może również powiadomić policję, prokuraturę lub złożyć wniosek do sądu o orzeczenie kary grzywny albo ograniczenia wolności lub aresztu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane