REKLAMA
REKLAMA

Napoje mleczne zyskują zainteresowanie klientów

Autor: dlahandlu.pl 16 marca 2010 09:53

Mleko i jego przetwory to składniki codziennej diety i zakupów wielu kupujących. Według analiz rynkowych wśród przetworów mlecznych najczęściej kupowane jest mleko, a w dalszej kolejności śmietana, jogurty i serki.

REKLAMA

- Produkty śniadaniowe to mleko, jogurty, serki kremowe, wiejskie i topione. Widoczna jest także sezonowość sprzedaży tego asortymentu. W okresie letnim znacznie wzrasta w obrotach udział śmietany i jogurtów naturalnych, które często kupowane są jako dodatek do owoców i sałatek. Rośnie też sprzedaż napojów mlecznych, takich jak kefiry, maślanki i jogurty pitne - przekonuje właściciel sklepu z Brwinowa.

W kategorii jogurtów konsumenci preferują odmiany smakowe, w tym szczególnie owocowe, które stanowią ok. 80% całego wolumenu tego segmentu. Przy czym najbardziej popularny jest smak truskawkowy. - Jogurty pitne cieszą się szczególnym powodzeniem wśród ludzi młodych, osoby starsze raczej ich nie kupują. Wybierają tradycyjne jogurty - twierdzi sprzedawczyni.

Osoby kupujące przetwory mleczne nie robią zapasów. Z racji niedługiej przydatności do spożycia kupują tyle ile potrzebują.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12425

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA