Napoje wymagają ekspozycji na specjalnych regałach

Autor: dlahandlu.pl 23 października 2009 09:51

Wśród handlowców brakuje wiedzy, że ekspozycja napoi wymaga specjalnego podejścia w doborze mebli sklepowych. Zdaniem specjalistów lepiej nie ryzykować sporych strat, jakie może wywołać nieprzemyślany dobór regałów.


- W przypadku doboru mebli na stoisko z napojami, decydującą rolę odgrywają względy praktyczne. Należy brać pod uwagę przede wszystkim wytrzymałość regałów, ze względu na ciężar opakowań z napojami. Drugie podstawowe kryterium powinna stanowić funkcjonalność, a więc chociażby głębokość półek - radzą ekspercie z firmy Norco.
Według nich elastyczność w usytuowaniu półek na regale bardzo ułatwia odpowiednią ekspozycję napojów. Dobrym wyjściem są też wąskie czołowe krawędzie półek - tak by nie zasłaniały produktów i ułatwiały ich wyjęcie. - Można w tym celu użyć „zwykłych" regałów, ale w takim przypadku nie da się ustawić zbyt wielu produktów, ze względu na duże obciążenie i małą głębokość półki. Dobrym wyjściem jest zastosowanie regałów dyskontowych, tzn. z dodatkową przednią nogą, co znacznie zwiększa nośność - twierdzą w Norco.
Innym sposobem ekspozycji tego asortymentu jest stosowanie specjalnych, dedykowanych regałów, lodówek czy POS-ów oferowanych przez producentów napojów. - Sprzedaż można zdecydowanie zwiększyć, poprzez dodatkowe miejsca na ekspozycję. Każda placówka powinna być również wyposażona w firmowe lodówki impulsowe ze schłodzonymi napojami w mniejszych opakowaniach. Również stojaki i ekspozytury stanowią doskonałe uzupełnienie wyposażenia sklepu, będąc sposobem na efektywne wykorzystanie powierzchni - wyliczają przedstawiciele Norco. Najpopularniejsze stojaki przeważnie posiadają niezbyt duże wymiary, żeby nie zastawiać przejść w sklepie, a tym samym idealnie nadają się do niewielkich placówek.
- W wielu sklepach, szczególnie tych o większej powierzchni, bardzo często napoje wystawia się wprost na paletach. W mniejszych placówkach najczęściej spotykanym rozwiązaniem są wzmocnione półki ażurowe o większym dopuszczalnym udźwigu - podpowiadają eksperci.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane