Nawet 1300 sklepów Społem może znaleźć się w orbicie wpływów Eurocasha

Autor: Puls Biznesu 8 kwietnia 2009 09:15

W październiku 2008 r. giełdowy Eurocash podpisał z KAH Społem ramową umowę, która przewiduje współpracę przy projekcie konsolidacji. Przemysław Morysiak, prezes KAH, zapewnia, że chęć udziału w projekcie wyraziło już ponad 70 spółdzielni Społem, które prowadzą blisko tysiąc sklepów - podaje Puls Biznesu.

KAH szacuje, że w 2009 r. liczba sklepów Społem korzystających z zaopatrzenia Eurocasha sięgnie 550, rok później 750, a w 2012 r. dojdzie do 1100. W biznesplanie czytamy, że Eurocash zobowiązuje się wypłacać Krajowej Agencji Handlowej comiesięczne wynagrodzenie wysokości 1,5 proc. od obrotu sklepu, na które składa się 1 proc. marży doliczanej do cen w cenniku operatora i 0,5 proc. od obrotu realizowanego przez Eurocash ze sklepami - podaje Puls Biznesu.

Eurocash stawia jednak warunki. KAH zainkasuje marżę wysokości 0,5 proc. od obrotu sklepu, jeśli średni miesięczny obrót placówki wyniesie minimum 30 tys. zł. Jak podaje Puls Biznesu, z biznesplanu wynika też, że za pozyskanie jednego sklepu spółdzielczego do sieci franczyzowej Delikatesy Centrum Eurocash będzie płacił KAH 60 tys. zł. KAH prognozuje, że do 2012 r. zdoła nakłonić do tego 200 sklepów spółdzielczych. Mocnym argumentem za przechodzeniem spółdzielców do sieci Delikatesy Centrum będzie wyjątkowo wysoki na tle branży poziom osiąganych w niej średnio obrotów na metr kwadratowy powierzchni handlowej, który sięga 26 tys. zł rocznie.

Dzięki tym prowizjom i opłatom KAH ma uzyskać wielomilionowe przychody i zyski, dzięki którym do 2012 r. zamierza spłacić wierzycieli - czytamy w Pulsie Biznesu. A po redukcji zadłużenia o 30 proc. spółka jest im wciąż winna ponad 25 mln zł. Jak podaje Puls Biznesu, na liście wierzycieli KAH są tak znane firmy, jak Coca-Cola, Animex, Hortex, Graal, Hoop, Cash Flow, MM Logistik czy ING Bank Śląski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane