Nawet 300 tys. zł z Unii dla firm zakładanych na wsi

Autor: Gazeta Prawna 1 kwietnia 2009 12:24

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna pierwsze w tym roku konkursy na unijne dotacje dla firm działających na wsi. Wnioski można składać od 15 kwietnia - podała Gazeta Prawna.

Przedsiębiorcy z branży przetwórstwa rolno-spożywczego oraz mikroprzedsiębiorcy, działający na obszarach wiejskich, doczekali się na adresowanego do nich konkursu o unijne dotacje. Najbardziej oczekiwany przez przedsiębiorców jest konkurs na dotacje dla najmniejszych firm. Wnioski będzie można składać od 5 do 18 maja. To wsparcie może cieszyć się rekordowym zainteresowaniem, bowiem oprócz możliwości sfinansowania inwestycji można także w nim uzyskać środki finansowe na założenie własnej firmy.

Wymóg jest tylko jeden: musi ona działać na wsi lub w małej miejscowości. Do wzięcia jest maksymalnie 300 tys. zł (wysokość dotacji jest uzależniona od liczby stworzonych nowych miejsc pracy). Będzie o co się starać, bo w tym roku w kilku konkursach agencja rozdysponuje ponad 1,2 mld zł. O możliwości uzyskania wsparcia będzie decydowało losowanie. ARMiR tłumaczy, że zdecydowała się na takie rozwiązanie, chcąc uniknąć kolejek chętnych koczujących pod oddziałami agencji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane