Nie będzie połączenia Bać-Polu z Grupą Bomi

Autor: portalspozywczy.pl 12 października 2009 09:27

Pomimo podpisanego w lipcu listu intencyjnego nie dojdzie do połączenia sieci hurtowni Bać-Pol i giełdowej spółki Grupy Bomi. Przyczyną odstąpienia od wstępnej umowy jest to, że strony nie zdołały się porozumieć co do wielkości udziałów w przyszłej strukturze Grupy.

O podpisaniu listu intencyjnego spółki poinformowały pod koniec lipca i do tej chwili negocjowały podział udziałów w Grupie Kapitałowej, która powstanie po po łączeniu obu spółek, niestety czas wyznaczony na negocjacje upłyną, a do porozumienia nie doszło.
We wstępnej umowie dotyczącej połączenia obu podmiotów była mowa m.in. o tym, że po uzyskaniu zgody UOKiK stworzą one Grupę, która zintensyfikuje działania związane z ich dalszym rozwojem w oparciu o synergię i poszerzanie udziału w rynku dystrybucji FMCG oraz rozwój ogólnopolskiego programu franczyzy.
Połączenie miało wzmocnić sieć dystrybucji Grupy Bomi na obszarze Polski południowej i rozwijanie na tej bazie systemu franczyzowego w sprzedaży detalicznej i zaopatrzenia sieci sklepów należących do spółki.
Firma Bać-Pol ma centra dystrybucyjne na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego i lubuskiego, skąd prowadzona jest dystrybucja na teren całej Polski. Firma zarządza siecią 5 hurtowni cash&carry oraz siecią handlową Słoneczko.
Grupa Bomi to m.in. sieć delikatesów o tej samej nazwie, supermarketów ELDe i Sieć 34 zarządzanych przez spółkę Rabat Pomorze, a także rozbudowana sieć dystrybucyjna.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane