Nie będzie sklepów Żabka na stacjach benzynowych

Autor: portalspozywczy.pl 3 kwietnia 2009 09:21

- Prowadziliśmy rozmowy z koncernami paliwowymi, ale nie zdecydowaliśmy się na współpracę. Nie wykluczamy, że w przyszłości wrócimy jednak do rozmów - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl Jacek Roszyk, prezes Żabka Polska SA.

 - Podjęliśmy decyzję, że ekspansja firmy koncentrować się będzie na rozwoju sieci Żabka oraz budowie sieci delikatesów w konwencji convenience Freshmarket - dodał prezes Żabki.

Jeszcze pod koniec października 2008 r. prezes Żabki mówił serwisowi, że sieć prowadzi negocjacje dotyczące ewentualnej współpracy. - Widać duże zainteresowanie naszą ofertą ze strony operatorów, z kilkoma z nich prowadzimy wstępne rozmowy. Muszę dodać, że my także jesteśmy zainteresowani taką współpracą - mówił Jacek Roszyk.

Swoje sklepy na stacjach benzynowych w Polsce otwierają takie sieci jak: Carrefour (BP), Spar (Orlen) czy Piotr i Paweł (Shell).

Sieć Żabka liczy obecnie w Polsce ponad 2 tys. sklepów, w planach firmy jest otwieranie ok. 200 placówek rocznie. Firma rozwija także sieć delikatesów Freshmarket, których chce mieć w Polsce ok. 1000. Do końca 2010 r. będzie ich działać na rynku 60 tego typu placówek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane