Niebawem za zakupy zapłacimy komórką

Autor: Gazeta Prawna 15 lipca 2009 09:45

Czterech największych operatorów komórkowych, banki oraz MasterCard testują mobilne płatności. Komercyjne uruchomienie usługi możliwe jest jeszcze w tym roku - czytamy w Gazecie Prawnej. Dzięki tej technologii bez gotówki czy kart płatniczych będzie można np. zrobić zakupy w sklepie.

- Potwierdzam, że operatorzy komórkowi i banki prowadzą testy mobilnych płatności - mówią GP Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy Telekomunikacja Polska, i Andrzej Pomarański z biura prasowego Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Aplikacja służąca do płacenia zapisana jest na karcie SIM telefonu komórkowego i umożliwia obciążanie karty płatniczej klienta przypisanej do SIM. Pierwotnie operatorzy skłaniali się do wykorzystania do mobilnych płatności technologii NFC, czyli płatności zbliżeniowych. Ograniczeniem jest jednak ciągle niewielka liczba modeli telefonów komórkowych umożliwiających takie transakcje.

Pionierem mobilnych płatności jest spółka mPay wchodząca w skład grupy ATM. mPay i Polkomtel w 2007 roku wdrożyły oparte na wpisywanych z klawiatury telefonu kodach rozwiązania umożliwiające płacenie za usługi m.in. w sklepach, restauracjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane