Nielegalni handlarze stracą towar

Autor: Polska - Dziennik Zachodni 21 lipca 2009 10:12

Od października, najdalej od listopada przyłapani na handlu "na dziko" stracą towar. Teraz co najwyżej dostają niskie mandaty, których i tak nie płacą - podaje Dziennik Zachodni. Do marszałka Sejmu trafił wczoraj projekt nowelizacji kodeksu wykroczeń sejmowej Komisji Przyjazne Państwo. A konkretnie dopisania nowego art. 603. Pierwsze czytanie projektu - w sierpniu po parlamentarnych wakacjach. Pozytywnie oceniają go wszystkie ugrupowania.

Komisyjna propozycja zakłada, że kto handluje, utrudniając ruch lub postój pojazdów lub pieszych, albo poza miejscami przeznaczonymi do tego przez właściciela bądź zarządcę terenu - dostanie grzywnę, areszt lub karę ograniczenia wolności. Dodatkowo sąd będzie mógł orzec przepadek towarów przeznaczonych do sprzedaży, nawet gdy nie stanowią własności handlarza. Dzięki takiemu zapisowi policjanci i strażnicy gminni mogą zatrzymać towar sprzedawcy. 

- Stoliki i pudełka z towarem to utrapienie wszystkich miast. Pora zrobić z tym porządek - mówi Hanna Zdanowska, posłanka PO, która w imieniu komisji pilotuje zmianę przepisów.

Jej entuzjazm podzielają śląscy samorządowcy. - Świetny pomysł. Konsekwentnie usuwamy osoby handlujące nielegalnie sprzed dworca PKP. Oni jednak wracają. To jak walka z wiatrakami - twierdzi Waldemar Bojarun, rzecznik prezydenta Katowic.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,10

  • Śr

    5,78

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane