Nocne godziny otwarcia hurtowni odstarszają detalistów

Autor: Głos Wielkopolski 6 lipca 2009 12:05

Wprowadzone jesienią zeszłego roku nocne godziny otwarcia hurtowni WGRO odstraszyły odbiorców i coraz bardziej zniechęcają wielkopolskich rolników - czytamy w Głosie Wielkopolskim.

Do północy handel kwitnie przed giełdą, bramy wjazdowe są pozamykane. Jeszcze 6 lat temu, giełda była otwarta od godziny 14.00. -  W całym kraju rynki hurtowe są otwarte całodobowo, tylko u nas jest inaczej - mówi zbulwersowany hodowca. Podobnego zdania są kupcy, z których wielu czeka pod bramą już dwie godziny wcześniej. Gigantyczny korek tworzy się już około 22 i niemal całkowicie blokuje ulicę. - Ktoś mógłby wreszcie zrobić z tym porządek - mówi Jan Grzymałkowski, który na poznańskiej giełdzie zaopatruje swój sklep w Drezdenku. - Jak giełda była otwarta od 17, to o północy już dawno byłem w domu i spałem - twierdzi Grzymałkowski.

W opinii przedstawicieli WGRO, wprowadzone od jesieni godziny otwarcia to powrót do normalności. - Przez ostatnie 3 lata, przebudowywano wiadukt, więc żeby nie wystawały kolejki, wjazd na giełdę był przyspieszony - twierdzi Grzegorz Hempowicz, prezes zarządu WGRO. - Na całym świecie handel odbywa się nocą. W Polsce jesteśmy przykładem dla innych giełd, które są czynne całodobowo - podkreśla prezes.

Wjechać na teren nie można do północy, więc producenci wspólnie z kupcami "dobijają targu" na pobliskich parkingach. Zdaniem handlarzy ta sytuacja się nie zmieni, dopóki ktoś nie podejmie decyzji o wcześniejszych godzinach otwarcia.

Wielkopolska Giełda Rolno - ogrodnicza S.A., powstała w listopadzie 1992 roku w Poznaniu i była pierwszym nowoczesnym rynkiem hurtowym w Polsce. Obecnie jest ona podstawowym rynkiem zbytu dla setek producentów rolnych i ogrodniczych oraz ponad 450 hurtowni różnych branż. Rynek hurtowy obsługuje ponad 17000 klientów. Na jej terenie odbywa się sprzedaż warzyw i owoców krajowych i importowanych, kwiatów żywych i sztucznych, artykułów florystycznych oraz produktów spożywczych. WGRO leży na 12 hektarach ziemi. W planach jest jej rozbudowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane