Nowa usługa Euronetu dla punktów handlowych

Autor: Marcin Szczepański, dla handlu.pl 2 lipca 2009 10:55

Bankomat 24/Euronet rozpoczął dystrybucję kart paysafecard umożliwiających dokonywanie płatności gotówkowych w Internecie. Od czerwca poprzez sieć terminali elektronicznych e-Pay w całej Polsce można będzie nabyć karty przedpłacone umożliwiające dokonywanie płatności on-line za zakupy w sklepach internetowych. Terminale zlokalizowane będą m.in. w placówkach handlowych i na stacjach paliw.

Karta akceptowana jest obecnie w ponad 2900 sklepach internetowych na całym świecie, w tym ponad 200 popularnych serwisach w Polsce.Umożliwia dokonywanie płatności on-line każdemu klientowi, bez konieczności posiadania karty kredytowej bądź konta bankowego. Kartę paysafecard można przekazać dowolnej osobie, gdyż nie jest kartą imienną. - Rozwój tej formy płatności związany jest m.in. z popularnością transakcji e-commerce - komentuje Piotr Adamek, wiceprezes firmy Euronet w Polsce. - Wynika to również ze specyfiki mikropłatności, w przypadku których wielu klientów woli unikać podawania w sieci danych osobowych czy konieczności dokonywania rejestracji - dodaje.

Karty paysafecard dystrybuowane są za pośrednictwem terminali elektronicznych e-Pay, zlokalizowanych w punktach sprzedaży w całej Polsce. Dostępne są w formie vouchera, czyli wydruku z terminala o nominale: 20 zł, 50 zł, 100 zł oraz 300 zł. Na każdej karcie paysafecard znajduje się 16-cyfrowy kod PIN, który należy wpisać w okienku płatności w serwisie internetowym, w którym kupuje się towar lub płaci za usługi. W przypadku pojedynczej transakcji można skorzystać maksymalnie z dziesięciu kart paysafecard.

- Wprowadzenie do naszej oferty systemu paysafecard oznacza także wzrost funkcjonalności terminali e-Pay. Dotychczas za pośrednictwem naszych urządzeń klienci mogli m.in. zakupić doładowanie kont pre-paid wszystkich operatorów telefonii komórkowej oraz VoIP, zapłacić rachunki czy dokonać płatności kartą płatniczą. Wraz z rozwojem zapotrzebowania na dostęp do płatności internetowych postanowiliśmy wykorzystać naszą sieć w celu jak najszerszego udostępnienia klientom nowego produktu, co oznacza dogodne lokalizacje oraz swobodę zakupu karty - powiedziała Barbara Szewc, marketing manager w Euronet.

W Polsce Euronet posiada sieć 2000 bankomatów własnych oraz zarządza ponad 400 bankomatami należącymi do różnych banków.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,89

  • Śr

    2,64

  • Min

    2,16

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane