Nowe banderole na papierosach odstraszają klientów

Autor: dla handlu.pl 21 września 2009 09:17

Od blisko dwóch miesięcy w obiegu są papierosy ze starych zapasów, zgromadzonych przez producentów jeszcze przed wprowadzeniem nowej akcyzy. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Finansów, aby można legalnie nimi handlować, na stare banderole zostały naklejone banderole legalizacyjne, za które trzeba zapłacić 1,30 zł za sztukę. Co oczywiste z biznesowego punktu widzenia, cena banderol została dodana do ceny papierosów, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami nie zostało to uwzględnione na sprzedawanych paczkach. Okazuje się, że jest to źródłem niezadowolenia klientów.


- Jeśli klient w sklepie czy kiosku sięga po papierosy np. za 7,50 zł, bo taka cena jest na paczce, a sprzedawca żąda 8,80 zł, trudno się dziwić oburzeniu nabywców. Dlatego klienci nie chcą kupować takich papierosów, gdyż czują się oszukani, a w efekcie detaliści zwracają papierosy dystrybutorom - mówi Krzysztof Żądło, dyrektor handlowy z firmy Kolporter Service.
- Jeden z producentów papierosów zamieścił w prasie reklamy informacyjne o banderolach legalizacyjnych, ale efektów tej akcji nie widać - podkreśla Krzysztof Żądło. - Jeśli ministerstwo nie zareaguje, pozostaje nam czekać, aż zapasy papierosów z legalizacyjną banderolą zostaną wyprzedane. Istotne jest, aby w przyszłości takie zmiany prawa były inaczej wprowadzane. Ustawodawca powinien uwzględniać negatywne skutki nowych przepisów, które pojawiają się w praktyce. To ważne, tym bardziej że ten temat był wielokrotnie sygnalizowany zarówno przez producentów, jak i dystrybutorów wyrobów tytoniowych - twierdzi Krzysztof Żądło.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane