Nowy absurd - sprzedaż alkoholu w pobliżu przychodni zabroniona

Autor: Gazeta Wyborcza 6 sierpnia 2009 11:03

Wiele kontrowersji wzbudza nowa uchwała Rady Miejskiej Cieszyna, która zakazuje podawania i sprzedaży napojów alkoholowych w miejscach bezpośrednio graniczących z działkami, na których znajdują się zakłady opieki zdrowotnej. Uchwała została przygotowana pod jeden konkretny przypadek, ale jej skutki boleśnie odczuje wielu przedsiębiorców - podaje Gazeta Wyborcza

Uchwała dotyczy nie tylko restauracji i barów, ale również sklepów spożywczych, które graniczą z przychodniami, a takich jest w Cieszynie niemało. Ich właściciele mogą więc mieć kłopot ze wznowieniem koncesji. - Boję się co teraz z nami będzie - martwi się Marek Polok, właściciel supermarketu przy ul. Filasiewicza, który graniczy z NZOZ. - Stara koncesja jeszcze obowiązuje, ale czy dostanę koncesję na następny rok?

Halina Bocheńska, przewodnicząca Rady Miejskiej broni nowej uchwały. - Problemem była poprzednia uchwała z 1997 roku, która niezbyt precyzyjnie mówiła o miejscach sprzedaży alkoholu i była dowolnie interpretowana. Naszym celem było jej usystematyzowanie - przekonuje Halina Bocheńska.

Do Urzędu Miejskiego został już skierowany wniosek o zaskarżenie uchwały. Podpisało się pod nim 200 mieszkańców i 40 przedsiębiorców. Sprawa jest w toku. Protestujący zapewniają, że jeżeli radni nie zajmą się ponownie wadliwą uchwałą to będą interweniować u wojewody. - Protesty, które się pojawiły, obligują nas do ponownego rozpatrzenia sprawy i jeszcze bardziej precyzyjnego sformułowania przepisów. Sprawa jest więc otwarta i zajmą się nią odpowiednie komisje - zapewnia przewodnicząca rady.

- Staramy się być przedsiębiorczy, zrobić coś, by mieć dochody, a nie chodzić po urzędach i szukać pracy. Jednocześnie chcemy dać zatrudnienie innym, co powinno być docenione, zwłaszcza w dobie kryzysu. Okazuje się jednak, że napotykamy tylko trudności - dodaje Marcin Brenner, właściciel baru, działającego obok przychodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane