Nowy bazar z opłatą za złotówkę

Autor: Gazeta Wyborcza 8 stycznia 2010 11:04

Targowisko na Bakalarskiej na warszawskiej Ochocie z powrotem stanie się centrum drobnego handlu. Trwa tam właśnie budowa, przebudowa i adaptacja 2 ha terenu, który w grudniu 2008 r. wynajęła od PGMB kupiecka spółka Nasz Rynek - podaje Gazeta Wyborcza.

Jej prezesem jest Bożenna Kolba, szefowa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Drobnej Wytwórczości oraz przedsiębiorca z bazaru przy Banacha, gdzie posiada pawilon handlowy.

Nasz Rynek kilka tygodni temu wygrał konkurs na zarządzanie resztkami targowiska w okolicy Jarmarku Europa między torami PKP, ul. Zamoyskiego i ulicą dojazdową do dworca. W tym miejscu handel będzie stopniowo wygaszany - najpierw znikną budy, a do końca marca będzie można handlować tylko z ręki. Bożenna Kolba liczy, że wielu z nich przeniesie się właśnie na Bakalarską 11. Nasz Rynek szykuje tam dla nich targowisko - od zeszłego roku na placu stoją już w rzędach pawilony handlowe, zadaszone i z oświetleniem. - Niedługo rozpoczynamy przebudowę dwóch hal warsztatów samochodowych. - Na całym placu zmieści się od 500 do 700 handlujących w halach, pawilonach i tych naręcznych. Obojętne, hurt czy detal - mówi prezes Kolba.

Na Bakalarskiej szczególnie mile będą widziane "babcie z pietruszką", które dziś masowo okupują narożnik ul. Grójeckiej i Banacha. oferując jajka, nabiał i drób. - Każda z nich za złotówkę dziennie będzie mogła tu spokojnie sprzedawać. Dostanie od nas firmowy koszyk z wikliny i chustę na głowę. Żeby było swojsko - wyjaśnia Kolba.

To posunięcie ma skusić do przenosin na Bakalarską kupców z targowiska na Banacha, które w ciągu trzech lat przejdzie całkowitą modernizację. Na jej czas mają przenieść się na tymczasowe miejsce kilkaset metrów od dzisiejszego bazaru. Kolba chce ich namówić, by przenieśli się do niej. Otwarcie pierwszej części bazaru już pod koniec lutego. Póki co inwestycje pochłonęły 5 mln zł. A bazar wymaga jeszcze co najmniej 15 mln nakładów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane