Nowy pomysł na bazar Różyckiego

Autor: Polska 30 czerwca 2009 12:34

Nową, otwartą formułę dla bazaru wymyślił Związek Stowarzyszeń Praskich. Chce, by na przykrytym namiotem targowisku grały kapele podwórkowe, zespoły klezmerskie, lokalni rzemieślnicy pokazywali swoje rękodzieło i serwowali potrawy praskiej kuchni - czytamy w Polsce.

- Muzeum Warszawskiej Pragi startujące jako biedna filia Muzeum Historycznego, musi od początku zadbać o ciekawą formułę, by nie stać się zapyziałym - mówi Janusz Owsiany, prezes Związku Stowarzyszeń Praskich, inicjator akcji. - Zrobimy z tego miejsca atrakcję turystyczną. Przyjezdni kupią tu pyszne regionalne jedzenie w dizajnerskich opakowaniach, a potem wrócą, gdy Muzeum Warszawskiej Pragi już powstanie - zachwala pomysł Owsiany.

Teren, na którym za kilka miesięcy mógłby powstać dmuchany namiot w rodzaju tych pojawiających się na kortach tenisowych, należy do miasta. Stojące na nim pawilony i tak miały być wyburzone, a potem rewitalizowane wg pomysłu młodych architektów z SARP.

Pieniądze na rozkręcenie regionalnego namiotu miasto mogłoby pozyskać z funduszy unijnych przeznaczonych na rewitalizację. ZSP proponuje, by leżące odłogiem 45 mln zł, które zarezerwowano w budżecie na budowę muzeum, włożyć w fundusz inwestycyjny. Zyski, jakie przynosiłyby - 2 lub 3 mln zł rocznie - w pełni pokryłyby koszty utrzymania namiotu. Od lat robi tak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

ZSP przedstawił na początku czerwca swój pomysł prezydent Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane