REKLAMA
REKLAMA

Obniżka ceny powinna być udokumentowana

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 24 września 2009 10:33

Towar, który stracił na wartości, można sprzedać po obniżonej cenie. Organ podatkowy kwestionuje czasami sprzedaż po niższych cenach. Taką sprzedaż warto dobrze udokumentować, by wygrać spór z fiskusem - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA


Zwykle po sezonie sprzedawcom zostają w magazynach pewne ilości niesprzedanych towarów, których nie mają możliwości sprzedać po normalnej cenie. W takiej sytuacji by zwolnić magazyny firmy, decydują się najczęściej na obniżkę cen. Dotyczy to towarów uszkodzonych czy też takich, którym wkrótce minie termin ważności. Osoby wyprzedające towary po znacznie obniżonych cenach mogą się obawiać, czy fiskus nie zgłosi zastrzeżeń do takiego działania, w szczególności jeśli firma poniesie straty.

W takim wypadku fiskusa zainteresuje sprzedaż towarów po cenie niższej niż cena zakupu. Organy podatkowe często podejmują działania zmierzające do szczegółowego zbadania i ewentualnego zakwestionowania wykazanych w księgach podatkowych strat. Aby uniknąć sporu z fiskusem, warto zadbać o właściwe udokumentowanie przeceny towarów. Przedsiębiorca powinien umieć wykazać, że obniżka cen była racjonalna i uzasadniona ekonomicznie.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11238

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA