Ograniczenie handlu w niedzielę prowadzi do spadku obrotów

Autor: Tęcza Polska 10 lutego 2010 09:04

Ograniczenie handlu w niedzielę prowadzi do spadku obrotów

W sondażu na temat ograniczenia handlu w niedzielę do godziny 12, Krystyna Sosińska, prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Białymstoku powiedziała: Uważam, że jeśli pracujemy w usługach, to pracujmy tak, jak tego chcą klienci, ponosząc wszelkie konsekwencje tego faktu. Bo przecież "klient - nasz pan".

Ludzie pracują różnie, bardzo często przez sześć dni w tygodniu i to jest znamię nowych czasów. Muszą oni kiedyś zrobić zakupy. Dajmy im tę szansę. Nie jest prawdą, że można obkupić się w sobotę, bo np. świeży chleb trzeba kupić rano. Jeśli ludzie przychodzą do sklepu w niedzielę, to znaczy, że akceptują ten stan i jest on im potrzebny.

Nie jest też prawdą, że sklep sprzeda i tak całą masę towarową. Zamknięty sklep, to mniejszy obrót. Mniejszy obrót, to niższe płace dla personelu i mniejsze zatrudnienie.
Mówimy o kryzysie, o bezrobociu, o małych płacach, a sami sobie jeszcze chcemy ograniczać możliwości. Zwolennicy wolnych niedziel zapomnieli o tym, że ostatnio we Francji ponownie w niedzielę otwarte zostały sklepy. Dla wygody klientów i z przyczyn gospodarczych. 

Nie róbmy w handlu sytuacji, jaka ma miejsce, na co dzień w urzędach. Te otwarte są dla interesantów w czasie, kiedy ci pracują. Żeby coś załatwić, trzeba urwać się z pracy lub wziąć zwolnienie.

Zlikwidujmy fikcję sklepów "rodzinnych", bo nie pracują w nich w niedzielę właściciele. Inna furtka to rozwijające się sklepy na stacjach paliw, zbijające kokosy. To odbywa się z naszą stratą - zakończyła swoją wypowiedż prezes Sosińska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • jacoo 2010-02-10 10:04:39

  Pracowałem przez wiele lat w handlu i nie zgadzam się z powyższą wypowiedzią, ponieważ jak zamkniemy sklepy w niedzielę to przecież Ci klienci przyjdą do sklepu w sobotę, a nikt nie pracuje od 8 do 22 czy nawet 23 by nie zrobić zakupów w sobotę na" niedzielę", jednocześnie wzrosną obroty w sobotę i w poniedziałek, ponieważ klienci będą uzupełniać zakupy po niedzieli.

  Więc dajmy ludziom odpocząć, przecież chcieliśmy zachodu, tam ludzie jakoś żyją i mają czas na zakupy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,99

 • Śr

  5,25

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane