Okazja na szkolenie dla zainteresowanych franczyzą

Autor: dlahandlu.pl 9 października 2009 10:10

W listopadzie firma doradcza Profit System rozpocznie cykl szkoleń dla kandydatów na franczyzobiorców i franczyzodawców. Projekt finansuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach unijnego programu „Kapitał Ludzki".

Firma przeszkoli dzięki unijnym środkom 525 osób, które planują inwestycję w biznes na licencji oraz 60 przedstawicieli przyszłych firm franczyzowych. Dzięki dotacjom unijnym uczestnicy szkoleń oszczędzą do 70 proc. kosztów nauki. Po zakończonym szkoleniu przyszli franczyzobiorcy zostaną objęci e-learningiem, a przyszli franczyzodawcy (40 wybranych firm z 60 przeszkolonych) skorzysta z usług doradztwa świadczonych przez Profit system, który przygotuje dla nich pełny pakiet franczyzowy. Usługi doradztwa objęte będą dotacją w wysokości 50 proc. wartości usługi.
Wśród tematów przeprowadzanych szkoleń znajdą się m.in. omówienie zalet i wad franczyzy, zapisy umowy franczyzowej, koszty inwestycji, spodziewane dochody, zarządzanie personelem placówki franczyzowej, relacje z klientem, skuteczna sprzedaż i negocjacje. Szkolenie dla franczyzobiorców potrwa pięć dni, a dla franczyzodawców - dwa.
Z danych GUS-u za 2008 rok wynika, że aż 72 proc. polskich firm bankrutuje w ciągu pierwszych pięciu lat od rozpoczęcia działalności. Każdego roku 150 tys. firm funkcjonujących na terenie Unii Europejskiej ogłasza upadłość, na skutek czego 1,5 mln osób traci pracę. - Przyczyną upadków firm najczęściej jest brak wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu firmy - uważa Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie Profit system. - Szkolenia mogą znacznie podnieść poziom wiedzy o zarządzaniu własną firmą.
Zdaniem Michała Wiśniewskiego dla wielu początkujących przedsiębiorców odpowiedzią na brak doświadczenia w biznesie jest franczyza, czyli działalność pod logo znanej marki. O ile w 2004 roku w Polsce działało 251 systemów franczyzowych i agencyjnych, to w 2008 roku było ich już 480. Ten prawie dwukrotny wzrost świadczy o rosnącej popularności franchisingu. Raport o rynku franczyzy w Polsce autorstwa doradców Profit system pokazuje, że tylko 15 proc. franczyzobiorców zamyka swoje firmy w pierwszym pięcioleciu ich funkcjonowania.
- Franczyza to biznes, który również wiąże się z ryzykiem, tyle że z mniejszym niż działalność pod własnym nazwiskiem - twierdzi Michał Wiśniewski. - Zdarza się, że franczyzobiorcy wybiorą niewłaściwy koncept biznesowy, a franczyzodawcy nie zabezpieczą w odpowiedni sposób swojej marki. Właśnie w celu uniknięcia tego typu błędów wyszliśmy z inicjatywą przeszkolenia tych, którzy chcą wejść we franczyzę - zarówno kandydatów na biorców, jak i na dawców licencji. Szkolenia uzyskały merytoryczne wsparcie ze strony Polskiej Organizacji Franczyzodawców - mówi przedstawiciel Profit system.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane