Okradali i wymuszali pieniądze od właścicieli sklepów

Autor: Dziennik Zachodni 15 lutego 2010 12:33

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napady na sklepy na terenie powiatu częstochowskiego oraz województwa łódzkiego. Sprawcy zastraszali obsługę nożami lub przedmiotem przypominającym broń. Kradli alkohol, papierosy i pieniądze - podaje Dziennik Zachodni.

Rozbojarze napadali na małe sklepy spożywcze, z których kradli alkohol, papierosy i pieniądze z utargu.  Do napadów dochodziło przeważnie późnym popołudniem lub wieczorem. W dniu 01.02.br., dwóch sprawców po wejściu do sklepu w miejscowości Konin, przyłożyło do szyi 27- letniej ekspedientki nóż, raniąc ją, skradli wyroby alkoholowe, papierosy i pieniądze w kwocie kilkuset złotych. Razem odjechali z miejsca samochodem marki Opel. Podobny scenariusz miał drugi napad, w dniu 08.02.br. w miejscowości Dąbrowa Zielona. 

Jak wstępnie ustalili policjanci, przestępstw dokonanych przez tą grupę może być więcej. Najprawdopodobniej grupa ta również usiłowała wymuszać pieniądze od okolicznych właścicieli sklepów. Przypuszcza się również, iż nie wszystkie napady lub inne przestępstwa zostały zgłoszone przez pokrzywdzonych.

Decyzją częstochowskiego Sądu 19-letni Marcel B. 27-letni Paweł G. oraz 42-letni Norbert K. zostali tymczasowo aresztowani. Za dokonane przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane