Olsztyn: Klienci z łatwością zrezygnowali z foliówek

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 3 kwietnia 2009 09:49

Od ubiegłego roku w placówkach handlowych olsztyńskiej spółdzielni Społem nie ma już bezpłatnych torebek foliowych. Klienci chętnie wymienili je na ekologiczne torby płócienne.

- Na podjęcie decyzji dotyczącej zmian bardzo duży wpływ miały lokalne media. W ubiegłym roku olsztyńska prasa bardzo nagłośniła temat wymuszając w ten sposób wprowadzanie opłat za popularne foliówki - mówi Stanisław Tunkiewicz, prezes Społem PSS w Olsztynie.

Według naszego rozmówcy klienci chętnie przyjęli zmiany. - Nie byliśmy pierwszą siecią w mieście, która zrezygnowała z toreb foliowych, więc klienci nie byli zaskoczeni i nie stawiali oporu - dodaje. Spółdzielnia przed wprowadzeniem zmiany nakazała swoim sprzedawcom wyrozumiałość wobec osób, które nie będą chciały się pogodzić z nową, proekologiczną polityką sieci. - Jeżeli ktoś nie był w stanie zaakceptować opłaty za foliówki i robił awantury, szliśmy mu na rękę i dawaliśmy je za darmo - podkreśla Tunkiewicz.

Aktualnie jedna torebka foliowa kosztuje w sklepach olsztyńskiej PSS Społem ok. 30 groszy. Koszt wielorazowej, płóciennej torby to ok. 2,5 zł. Spółdzielnia istnieje od 1945 roku prowadzi sprzedaż tradycyjną i samoobsługową w Olsztynie, Kętrzynie, Mrągowie, Szczytnie i Nidzicy. Spółdzielnia prowadzi również hurtownie artykułów spożywczych i przemysłowych. Spółdzielnia prowadzi również działalność piekarską i ciastkarską.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane