Opłaty dla punktów z automatami wzrosną o 2000 proc.

Autor: Gazeta Wyborcza 26 lutego 2010 09:38

Będą gigantyczne podwyżki dla właścicieli automatów do gry stojących w pasie drogowym. Branża hazardowa dostanie stawki maksymalne: mkw. będzie kosztował 10 zł za dzień. Obecnie stawka wynosi 0,52 zł za mkw. dziennie - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Projekt uchwały krąży między biurami ratusza, w marcu będą nad nim debatować radni miasta. Podwyżki wejdą w połowie roku. W Warszawie jest ok. 2,5 tys. punktów gry na automatach. Od miesięcy urzędników obowiązuje nieformalna zasada - nie wpuszczają automatów do lokali należących do miasta. Jednak automaty o niskich wygranych działają w dawnych kioskach, budkach warzywnych, lokalach w przejściach podziemnych.

- Znakomita większość tego typu salonów znajduje się w lokalach stojących w pasie drogi, to nasz teren, a więc i prawo do decydowania o czynszu - tłumaczy Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy. Miesięczny rachunek za budkę z hazardem to np. 300 zł. W dodatku według Jóźwiaka część tego typu działalności prowadzona jest nielegalnie. Bez zgłoszenia o zmianie branży, która dokonała się w kiosku, np. z warzywnej na hazardową.

Zmiana stawek obejmie wszystkich prowadzących działalność gospodarczą w "pasie drogi". Po uchwaleniu nowego prawa w miasto ruszą urzędnicy, którzy będą tropić nielegalne "salony gry". Wcześniej właściciele, którzy nielegalnie ustawili automaty, dostaną jednak czas na zgłoszenie takiej informacji. - Jeśli przyjdą do nas sami, ustalimy nowe warunki. Jeśli namierzą ich nasi inspektorzy, dostaną stawkę zaporową: dziesięć razy nowa stawka - grozi Jóźwiak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane