Oranżada jest napojem na co dzień, w święta przegrywa z Coca Colą

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 23 lutego 2010 07:23

Oranżada jest napojem na co dzień, w święta przegrywa z Coca Colą

Oranżada jest napojem gazowanym, który w niektórych sklepach znajduje więcej amatorów niż Coca-Cola. - Najpopularniejsze gazowane napoje wśród naszych klientów to oranżady w plastikowych butelkach. Myślę, że o powodzeniu wśród kupujących decyduje smak oraz cena - twierdzi sprzedawczyni ze sklepu spożywczego w Milanówku.

Klienci na co dzień wybierają oranżady przede wszystkim marki Hellena. Ich sprzedaż stanowi trzy czwarte wszystkich oranżad. Oprócz Helleny w sklepie dostępne są oranżady dwóch innych producentów. Według sprzedawczyni oranżada jest napojem na co dzień. W okresach przedświątecznych i popularnych imienin wzrasta za to sprzedaż napojów „markowych" produkowanych przez międzynarodowe koncerny np. Coca-cola czy Pepsi.
- Oranżady kupują osoby w każdym wieku. To nieprawda, że to ulubiony napój osób, które pamiętają PRL. Te napoje są popularne wśród uczniów pobliskiej szkoły średniej - informuje sprzedawczyni.
W sklepie oranżady zajmują najlepsze miejsce na półkach. Pod nimi znajdują się napoje koncernów, nad - napoje gazowane w butelkach mniejszej pojemności. Takie ustawienie według sprzedawczyni powoduje dodatkowe zainteresowanie oranżadami.

Według badań Pentora po oranżadę sięgają przede wszystkim dojrzałe osoby, które pamiętają jej smak z dzieciństwa. Oprócz czterdziestoparolatków silną grupą konsumentów oranżad stanowią osoby do 29 roku życia. Jak pokazują wyniki badań, najwięcej fanów tego napoju znajduje się wśród gospodyń domowych, robotników i rolników, ale także - studentów. Szczególnie chętnie sięgają po nią mieszkańcy miast do 200 tys. mieszkańców.
Według badań firmy Pentor z pierwszego kwartału 2009 roku oranżadę przynajmniej od czasu do czasu pije 47% Polaków powyżej 15 roku życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane