Organic podnosi marże i obniża koszty operacyjne

Autor: dlahandlu.pl 16 lutego 2010 10:48

Organic Farma Zdrowia w czwartym kwartale 2009 roku osiągnęła EBIDTA na poziomie 61,13 tys. złotych. Jest to efekt podnoszenia sprzedaży, która zakończyła się na koniec kwartału, kwotą 5,84 mln złotych co daje 17% wzrost w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego (20% wzrostu sprzedaży w całym 2009 roku).

Z drugiej strony jest to wynik ciągłej poprawy marży i ciągłego obniżania kosztów operacyjnych, którego największe efekty nastąpiły dopiero teraz, po kilkumiesięcznym okresie ich wygaszania.

Wzrost sprzedaży został osiągnięty poprzez ciągłą poprawę oferty produktowej, lepszą ekspozycję  towarów, częste działania promocyjno-degustacyjne oraz poprawę ciągłości dostaw. Na wzrost marży największy wpływ miała kwestia renegocjacji warunków handlowych, możliwa dzięki  osiąganym wielkościom zamówień, wprowadzaniem alternatywnych dostawców czy też  eliminacjom nierentownych towarów. Obniżkę kosztów operacyjnych udało się osiągnąć głównie  poprzez renegocjacje znaczącej ilości umów usługowych oraz optymalizację zatrudnienia.

Kolejnym priorytetem jest wzrost wyniku EBITDA i następnie osiągnięcie  możliwie szybko pozytywnego wyniku netto.
Organic Farma Zdrowia ma 19 delikatesów na terenie 9 miast Polski oraz delikatesy internetowe. Przychody netto ze sprzedaży Organic Farma
Zdrowia S.A. w 2009 roku przekroczyły poziom 20,3 mln zł, rosnąc o 20% w stosunku do sprzedaży poprzedniego roku. Oferta handlowa zawiera 4.000 produktów od producentów żywności ekologicznej i naturalnej w Polsce i Europie, w tym 150 produktów marek własnych.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,67

  • Min

    3,74

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane