Organizacja Proeko krytykuje nowe przepisy o zbieraniu baterii

Autor: dlahandlu.pl 7 stycznia 2010 10:22

1 stycznia weszła w życie nowa ustawa regulująca kwestie zbiórki, segregacji, znakowania i recyklingu baterii. Nowe przepisy są niekorzystne z punktu widzenia zarówno wprowadzających, zbierających, jak i przetwarzających akumulatory oraz baterie. Każdy będzie mógł zbierać to co chce byle masa się zgadzała- to tylko niektóre z wad proponowanej ustawy, która przyczyni się do pogorszenia stanu obecnego - uważają przedstawiciele Proeko.

Regulacje wymuszą na firmach wprowadzających na rynek, instytucjach i osobach zbierających oraz firmach przetwarzających baterie wcielenie w życie skomplikowanych procedur umożliwiających ich precyzyjne przestrzeganie. Nowa ustawa nie mówi nic o przebiegu procesu recyklingu akumulatorów, najważniejsza jest masa zebranych odpadów. - Nowa ustawa jest źródłem pewnej dowolności. Mówiąc wprost - każdy może zbierać to co chce, byle masa się zgadzała - dodaje Marek Osik, wiceprezes Polskiej Grupy Recyklingu PROEKO.

Nowa ustawa nie uwzględnia również kwestii mechanizmów rynkowych czyli nie precyzuje co ma się dokładnie stać ze zgromadzonymi bateriami, czy akumulatorami, w jaki sposób powinny być przerobione.

Polska Grupa Recyklingu PROEKO jest spółką świadczącą usługi w dziedzinie odbioru, utylizacji i zagospodarowania odpadów na terenie całego kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane