Osoby niepełnosprawne coraz chętniej zatrudniane w handlu

Autor: dlahandlu.pl 25 czerwca 2009 09:14

Osoby niepełnosprawne coraz chętniej zatrudniane w handlu

Do zatrudniania pracowników z orzeczonym stopniem niepełnosprawności właściciele sklepów podchodzili z dużą ostrożnością. Do poszukiwania pracowników wśród osób niepełnosprawnych polskich przedsiębiorców zmusiła sytuacja na rynku pracy, gdzie ze względu na dużą falę emigracji, bardzo trudno było pozyskać osoby do pracy w sklepie. Obecnie pracodawcy przekonali się do osób niepełnosprawnych jako rzetelnych pracowników.

- Nie miałam zbyt dużego wyboru. Osoby, które w zeszłym roku zgłaszały się do pracy stawiały takie warunki finansowe, których nie mogłam spełnić. Zdecydowałam się na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej i była to jedna z moich najlepszych decyzji - opowiada Janina Kozak ze sklepu osiedlowego w Warszawie.

Od 2008 roku z pracy osób niepełnosprawnych korzysta sieć Netto. Stało się tak gdyż firma, podobnie jak inne sieci handlowe miała w tym czasie problemy ze znalezieniem ludzi do pracy. - Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że osoby niepełnosprawne potrzebują więcej uwagi, ale kierownicy w naszych sklepach już zostali specjalnie poinstruowani i wyznaczeni na ich opiekunów - powiedział Głosowi Pomorza rzecznik prasowy sieci Sławomir Nitek dodaje dyrektor Nitek. Coraz częściej osoby niepełnosprawne zatrudniane są też w sieci sklepów Carrefour. Obecnie ponad 100 osób niepełnosprawnych jest zatrudnionych w prawie 30 sklepach Carrefour w Polsce.

Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników niepełnosprawnych mogą liczyć na: zwrot kosztów organizacji i wyposażenia stanowiska pracy a także dofinansowanie wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. Warunkiem zwrotu kosztów jest zatrudnianie osób niepełnosprawnych - bezrobotnych lub poszukujących pracy. Umowa o pracę z taką osobą musi być zawarta na co najmniej 36 miesięcy. Warunkiem nabycia prawa do dofinansowania wynagrodzenia jest funkcjonowanie pracownika w ewidencji prowadzonej przez PFRON.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,50

  • Śr

    6,94

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane