Otwarcie galerii handlowej Stokrotki w Oleśnicy

Autor: portalspozwyczy.pl 25 maja 2009 14:47

Pod koniec maja zostanie otwarta galeria handlowa w Oleśnicy, w której znajdzie się supermarket Stokrotka.

Jednocześnie spółka Emperia Holding poinformowała, zę przesunie realizację 2-3 własnych, niewielkich centrów handlowych na II połowę 2010 roku. Przesunięcie związane jest z obecną sytuacją rynkową. Dwa z planowanych obiektów miały powstać na zachodzie kraju, gdzie jak powiedział prezes Kawa, bardzo przydałyby się spółce ze względu na wzrost sprzedaży, który mogłyby tam wygenerować.

Minigalerie Emperii składają się z dużego supermarketu spożywczego Stokrotka, przy którym dodatkowo powstaje zwykle galeria handlowa dla lokalnych najemców. Każdy z obiektów to koszt kilku milionów zł. Spółka nie specjalizuje się w działalności deweloperskiej, jednak co pewien czas realizuje własne inwestycje aby je następnie po kilku latach odsprzedać inwestorom zewnętrznym.

Niedawno Grupa Kapitałowa Emperia zmniejszyła wydatki na inwestycje z planowanych 200 mln zł do 160 mln zł. Zarząd spółki przewiduje, w związku z przesunięciem w czasie kilku dużych, zewnętrznych projektów developerskich dotyczących działalności detalicznej na I i II kwartał 2010 roku nakłady inwestycyjne w 2009 roku będą mniejsze niż oczekiwano, w konsekwencji przychody ze sprzedaży osiągną nieznacznie niższą wartość.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,25

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane